سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

زولبیای دارای لکه سیاه را مصرف نکنید

سه شنبه 3 مرداد 1391 ، ساعت 11:35 - کد: 45511
مردم در خرید زولبیا نیز باید دقت داشته باشند که جعبه های بسته بندی آنها دارای آرم موسسه استاندارد و همچنین علامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

به گزارش سه نسل؛ 'رضا غلامی' در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم در خرید زولبیا نیز باید دقت داشته باشند که جعبه های بسته بندی آنها دارای آرم موسسه استاندارد و همچنین علامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید از خریداری زولبیای روباز خودداری شود، اظهار داشت: زولبیا و بامیه باید عطر، طعم مناسب و رنگ روشن داشته باشد و سوختگی و تغییر رنگ قهوه‌ای در آن مشاهده نشود.معاون فنی بهداشت محیط وزارت بهداشت خاطرنشان کرد مردم باید زولبیا و بامیه را درحجم کم خریداری و آن را در یخچال یا محل خشک و خنک نگهداری کنند تا دچار فساد نشود.

غلامی یادآور شد مبتلایان به دیابت، چاقی و چربی خون بالا نیز تا حد ممکن باید از مصرف این نوع شیرینی پرهیز کنند.وی محل مناسب نگهداری -در یخچال و دور از نور آفتاب، استفاده نکردن از رنگ های خوراکی، ‌شفافیت و تازگی و ‌استفاده از روغن های سرخ کردنی را از جمله شرایط مطلوب تهیه و پخت زولبیا و بامیه برشمرد.غلامی در ادامه به ضوابط وعده سحر روزه داران اشاره کرد و گفت: اگر غذا از شب قبل تهیه می شود باید حتما در یخچال نگهداری شود تا امکان رشد آلودگی ثانویه و میکروب در آن وجود نداشته باشد.

بیشتر بدانید: زولبیا | رمضان