سامانه پیام کوتاه جام جم
پرینت

تعرفه تماس و خدمات سیم كارت های رایتل اعلام شد

سه شنبه 27 دی 1390 ، ساعت 06:45 - کد: 25866
نرخ تعرفه ارسال پیامك فارسی از سیم كارت های رایتل ۱۰۵ ریال و پیامك لاتین در این سیم كارت ها ۱۹۵ ریال است و تعرفه تماس تصویری از سیم كارت های رایتل، دقیقه ای ۱۴۹۵ ریال اعلام شده است.

نرخ تعرفه ارسال پیامك فارسی از سیم كارت های رایتل ۱۰۵ ریال و پیامك لاتین در این سیم كارت ها ۱۹۵ ریال است و تعرفه تماس تصویری از سیم كارت های رایتل، دقیقه ای ۱۴۹۵ ریال اعلام شده است.

به گزارش سه نسل، نرخ مکالمه با سیم کارت های رایتل برای هر دقیقه ۵۵۵ ریال در این شبکه، ۶۲۵ ریال برای ارتباط با سایر شبکه ها خواهد بود. هم چنین نرخ سرویس پیام چندرسانه یی MMS برای ۳۰۰ کیلوبیت ۴۰۰ ریال است.

اما سرعت دسترسی به اینترنت این اپراتور برای کاربران خانگی ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و برای اشخاص حقوقی ۲ تا ۳ مگابیت بر ثانیه قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سیم كارت های «رایتل» نسل جدید با قابلیت های بسیاری هستند كه شاخص ترین آن ارتباط تصویری است كه تا به امروز در كشور قابل ارائه نبود.

رایتل سه نوع سیم کارت دایمی، اعتباری و دیتا عرضه می کند که قیمت سیم کارت دایمی ۱۲۰ هزار تومان و قیمت سیم کارت های اعتباری و دیتا ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، نسل سوم، نسلی از استانداردهای مخابرات بی سیم است که از طریق آن باید خدمات مکالمه تلفنی، دسترسی به اینترنت، مکالمه ویدئویی و تلویزیون همراه ارائه شود.

طبق استاندارد IMT ۲۰۰۰، حداقل سرعت لازم برای یک شبکه نسل سوم، ۲۰۰ کیلوبیت بر ثانیه است؛ هر چند که اکنون سرعت های بسیار بیش تری در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، نسل بعدی یعنی نسل چهارم تلفن همراه در سال ۲۰۰۹ در سوئد و نروژ به راه افتاده است. شبکه نسل چهارم باید بتواند تمام خدمات مبتنی بر IP را برای لپ تاپ و تلفن های همراه فراهم کند.

چنین شبکه ای باید برای کاربرانی که با سرعت زیاد تحرک دارند ارتباط با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و برای افراد ساکن و یا پیاده ارتباط با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه فراهم کند.